Wirtualny Uniwersytet Kultury i Dziedzictwa już otwarty!
Dołącz do Wirtualnego Uniwersytetu Kultury i Dziedzictwa! Polub FanPage i otrzymuj powiadomienia o działaniach Uniwersytetu. Wirtualny Uniwersytet Kultury i Dziedzictwa jest to uczelnia, w ramach której realizowane są spotkania, koncerty, warsztaty i wykłady dla różnych grup wiekowych i o różnych zainteresowaniach. Liczba wydziałów będzie stale rozszerzana wraz z rozwojem projektu i przybywającą liczbą studentów i video-słuchaczy. Obecnie uczelnia otwiera wydziały: muzyki i musicalu, dramatu i literatury, historii, sztuk audio-wizualnych oraz wydział dla dzieci.
2020-10-27, 19:37

Wirtualny Uniwersytet Kultury i Dziedzictwa.

Jest to uczelnia, w ramach której realizowane są spotkania, koncerty, warsztaty i wykłady dla różnych grup wiekowych i o różnych zainteresowaniach. Liczba wydziałów będzie stale rozszerzana wraz z rozwojem projektu i przybywającą liczbą studentów i video-słuchaczy. Obecnie uczelnia otwiera wydziały: muzyki i musicalu, dramatu i literatury, historii, sztuk audio-wizualnych oraz wydział dla dzieci. Wśród wykładowców znajdą się profesorowie uczelni, zawodowi muzycy i kompozytorzy, dziennikarze, twórcy teatralni, reżyserzy, historycy, autorzy publikacji, m.in. prof. Maria Pomianowska, prof. Maciej Wojtyszko, Jakub Lubowicz (kompozytor Pilotów). Absolwenci będą zachęcani do tworzenia własnych dzieł takich jak: dramat, musical, opowiadania historyczne i dla młodzieży. Dzieci spotkają się z twórcą kultowej książki “Bromba i inni”, poznają sekrety muzycznych instrumentów, a młodzież spróbuje swoich sił w komponowaniu czy tworzeniu słuchowisk radiowych.

W obecnej sytuacji związanej ze stanem epidemii działania Fundacji przenoszą się do sieci – tak, aby jak najszersza publiczność miała kontakt z kulturą wysoką, z profesjonalnymi artystami oraz wykładowcami. Udowodnimy poprzez ten projekt, że dla twórców kultury nie ma rzeczy niemożliwych. W nazwie Fundacji “ponad granicami” nie istnieją nie tylko granice między krajami, ale też żadne bariery do podjęcia działań w sieci. Działalność Fundacji Kultura i Dziedzictwo ponad Granicami jest kontynuacją projektów realizowanych przez Fundację Kultura i Sztuka ponad Granicami, przez ponad 20 lat promującej polską kulturę i sztukę na areniemiędzynarodowej. Do współpracy dołączyli kolejni artyści, przedstawiciele różnych dziedzin kultury i sztuki, a także osoby związane z nauką i promocją polskiego dziedzictwa. Najważniejsze zrealizowane projekty w 2019 r: “Po prostu polska”: cykl koncertów muzyki
polskiej w wykonaniu prof. Marii Pomianowskiej z udziałem muzyków i artystów z Japonii, Norwegii i USA. Koncerty odbyły się w ramach roku Stanisława Moniuszki w Oslo, Tokio i Waszyngtonie, dzięki dofinansowaniu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu “Promocja kultury polskiej za granicą”. Inne zrealizowane zadania to: Spotkanie z tradycją polską w Wietnamie (Ho Chi Minh city Conservatory of Music), Forbidden City Chamber Orchestra i prof. Liu Shunem. W ramach tej współpracy odbyły się warsztaty, podczas których muzycy polscy i chińscy wykonywali polskie melodie ludowe zaaranżowane przez Marię Pomianowską na zespół fideli i tradycyjne instrumenty chińskie. Muzycy wspólnie opracowali program utworów folkowych polskich i wybranych melodii chińskich, zwieńczeniem projektu były koncerty muzyków w Pekinie i Xi’an. Podobny projekt zrealizowany został we współpracy z muzykami Nanyin w Quanzhou. Muzycy zespołu Nanyin i zespołu Marii Pomianowskiej po raz pierwszy spotkali się podczas warsztatów w Quanzhou. Warsztaty te zaowocowały wspólnym koncertem, który wzbudził zainteresowanie Katedry Muzyki Uniwersytetu Centralnego w Quanzhou i kolejnymi warsztatami z udziałem także studentów muzyki tradycyjnej.

Adres uniwersytetu: https://kulturaidziedzictwo.pl/

KONTAKT / AUTOR
Agnieszka Ciborowska
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.